Hangi QR Kod Tasarımı Size Daha Uygundur?

QR Kodlarınızı markanız ile özdeşleştirebilirsiniz. Qrcodematic tasarım seçenekleri sayesinde kullanacağınız özel gövde şekilleri, renk varyasyonları ve üzerine ekleyebileceğiniz logo ile Kare Kodunuzu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.


Standart QR Kodlar

Genellikle siyah renkte, beyaz zemin üzerine yerleştirilmiş karelerden oluşur.

Tasarım QR Kodlar

QR Kodları sadece piksel görünümlü karelerden daha fazlasıdır. Özel tasarım QR Kodlar, pazarlama çalışmalarınızı tam bir başarıya dönüştürür.

Logolu QR Kod

En çok kullanılan varyant, logolu QR Kod'dur.Şirket logonuzu QR Kodunuza ekleyebilirsiniz.


layout styles

Logolu QR Kodlar

QR kodların yüksek hata toleransı bulunmaktadır. Kapladığı alanının en fazla %30'u kadar deformasyonunda dahi okunabilir. Bu özellik, QR kodları özelleştirmenize izin verdiği için ideal pazarlama aracı haline getirir. En sık kullanılan seçenek kodun ortasına bir logo veya sembol eklemektir. Bu şekilde markanızı/firmanızı yansıtan bir görüntü elde ederek tanıtım faaliyetlerinde rakiplerinizin arasından sıyrılmanızı ve farkedilmenizi sağlar. Renkler ve diğer tasarım özellikleriyle birlikte, QR kodunuza, fikirlerinizle ve kurumsal tasarımınızla eşleşen bir görünüm verebilirsiniz. QR kodları reklam ölçütü olarak artan bir popülariteye sahiptir. QR kodun bu popülaritesini kullanarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Kullanıcıyla, markanız arasında, mobil etkileşim ve QR kodlarının yenilikçi teknolojisi sayesinde daha da yakın bir bağ kurabilirsiniz. Teknolojik bir reklam olan bu yapı, benzersiz bir satış teklifidir. Son olarak, tanınmış şirket logonuzun veya ürün sembolünüzün koda bağlanması, müşterilerinize güven verir. Bu, kullanıcının QR kodunu akıllı telefonlarıyla taramasını kolaylaştırır.